SPORT 2000 Bikefitting:
Tvé ideální kolo

Přehled

Zveřejněno  14.09.2022, doba čtení: 2 minut

Chceš si užít jízdu na kole bez zbytečné bolesti a vychutnat si maximum svého výkonu? Pak potřebuješ bikefitting, který zaručí že tvé kolo bude přizpůsobeno tvým tělesným rozměrům a "padne ti jako ulité".

Co je to bikefitting?

Tento pojem zahrnuje všechna opatření, která z kola a jezdce činí dokonalý celek. Společně s expertem na jízdní kola SPORT 2000 určíte ideální kolo, individuální polohu sezení a správné komponenty.

Na co je bikefitting?

Při montáži kola vám bude kolo individuálně přizpůsobeno. Tím se nejen vyhnete bolestem a dalším následkům, ale také zlepšíšsvůj výkon. Stručně řečeno, jízda na kole je prostě zábavnější. Bikefitting je vhodný jak pro rekreační cyklisty, kteří si chtějí jízdu na kole užít, tak pro sportovce, kteří chtějí naplno využít svůj potenciál.

Jak dlouho trvá bikefitting?

Bez ohledu na to, ke kterému odborníkovi na kola SPORT 2000 se obrátíš, u nás jsi v těch nejlepších rukou. Montáž trvá 80 až 100 minut - důležité je, abys byl/a se svým kolem naprosto spokojený/á.

Následující body jsou součástí každého bikefitting SPORT 2000:

1. Rozhovor

Jak často jezdíš? Jak intenzivní je tvůj trénink? Jaké jsou tvé cíle? Měl/a jsi někdy při jízdě bolesti?  

2. Měření

Pomocí moderní technologie ti budou změřeny tři rozhodující body. To znamená, že kolo lze ideálně přizpůsobit tvým tělesným rozměrům.

3. Výběr, seřízení a přezkoušní  

Na základě výsledků bude vybráno ideální kolo, správně seřízeny komponenty, jako je sedlo a řídítka, a po zkušební jízdě bude zkontrolováno, zda je kolo opravdu to pravé.

Co dalšího pro tebe může tvůj bike expert udělat?

Zanalyzovat styl jízdy

Tvůj bike profík si podívá, jak se chováš při jízdě. To mu umožní zjistit, zda je třeba na kole provést nějaké drobné úpravy.

Namontovat nášlapné pedály

Tím se síla přenáší ještě příměji a předchází se možné bolesti chodidla.

Změřit sedací kost

Takto najdeš sedlo, které ti bude nejlépe vyhovovat.

Zanalyzovat pohybový aparát

Odborníci na cyklistiku jsou vyškoleni v analýze celého pohybového aparátu. Znají pohybové sekvence lidského těla a ví, jak by se měly popřípadě optimalizovat.